Derby z blackoutem

Dwa ważne mecze najstarszych drużyn i jeden punkt. Tylko, bo liczyliśmy na więcej. Ogólnie za nami trudny weekend, ale następna kolejka już w środę. Odkujemy się. 

U-19, 1. liga woj.
KP Starogard Gd. - BAŁTYK 2:2 (0:0); Drozdowicz (59-głową), Reszka (69)
BAŁTYK: M. Ponichtera - Michniewicz, Jaryczewski, Drozdowicz, Sokalski - Szczot, Dusza, Reszka - Mróz, Ćwikła, Małyszczycki
oraz Gronczewski - Gębski, B. Lupa, Gumieniczuk, Łogiński, Święcinski 

Drużyna KP kończyła jesień 2019 w 1. lidze woj. na 2. miejscu (za SKS Bałtyk) i razem z biało-niebieskimi awansowała do wiosennej ligi międzywojewódzkiej, w której przed pandemią zdążyła rozegrać jeden mecz (1:3 w Koszalinie z Bałtykiem). Ze składu z Koszalina wystąpiło dziś dziewięciu zawodników, z czego sześciu w wyjściowej "11", więc podopieczni Michała Połomskiego przeszli pierwszy w sezonie poważny test. Gdyby nie błąd sędziego, mogliby go zdać na piątkę. W 76 min golkiper gospodarzy spowodował upadek Bartłomieja Małyszczyckiego przed polem karnym. Nasz zawodnik zdążył zagrać piłkę i, gdy ta zmierzała do siatki, usłyszał gwizdek arbitra. Zamiast gola na 3:2 "tylko" czerwona kartka dla faulującego.
- Uważam, że byliśmy lepsi, więc ta pechowa sytuacja i sam wynik są dla nas dużym rozczarowaniem - ocenił trener gdynian.
Bałtyk prowadził po dośrodkowaniu Patryka Mroza i uderzeniu Adama Drozdowicza (4. gol stopera w sezonie), KP odpowiedział w 67 min, ale 120 sekund później Patryk Reszka strzelał do pustej bramki po zagraniu Kamila Święcinskiego. W 73 min Konrad Kleinschmidt znakomicie uderzył z ok. 20 m. Jaką wartość ma ten punkt, dowiemy się pewnie na mecie rundy. 

U-17, 1. liga woj.
BAŁTYK - SI Arka Gdynia 2:3 (1:3); G. Andrasz (20), Siekierski (72-głową)
BAŁTYK: A. Drenda - Strzelecki, Kaliszewski ŻŻ/45, Kołecki, P. Andrasz - Ciećwierz, Żyndul, K. Ponichtera - Zębrzuski, G. Andrasz, Sierzputowski
oraz Jeżyk, Laga, Witman, Klamrowski, Gajda, Dobbek, Siekierski 

Jeśli możemy pożyczyć sformułowanie z dorosłego futbolu, to biało-niebiescy przegrali mecz nie do przegrania. Niekoniecznie dlatego, że arkowcy grali rocznikiem '05, podczas gdy w naszym składzie przeważał '04, a z powodu, że sami sobie robili krzywdę. O niepowodzeniu przesądził kilkunastominutowy blackout, który rywale wykorzystali w stylu bezwzględnego Atletico Madryt, za co należą im się brawa.
W 30 min, gdy gra toczyła się pod kontrolą Bałtyku, Piotr Kaliszewski sprokurował "11" mimo braku realnego zagrożenia. Karnego na na gola zamienił Zak Abbott, syn byłego ligowca Pawła. Nagle rywale poczuli się pewniej i w 41 min - po dwóch ciosach w ciągu 60 sekund - było już 1:3. Szczególnie gol Macieja Żmudy mógł wpaść w oko (przyjęcie wrzutki na klatkę piersiową i strzał z ok. 14 m). Nasza drużyna, mimo oszołomienia, rzuciła się do ataku i bach! Szansa na remontadę, czerwona kartka dla obrońcy Arki i rzut karny. Niestety, Adam Kołecki pudłuje z 11 m. Jeszcze przed przerwą Kaliszewski popełnia kolejny błąd, niepotrzebnie faulując rywala od tyłu. Druga żółta kartka nieunikniona, nici z przewagi liczebnej, która dawała nadzieję na uratowanie punktów.
Po tym wszystkim można by sądzić, że obaj stoperzy zawalili derby, ale zawaliła cała drużyna. Po zmianie stron - nawet jeśli pamiętać o 2-3 świetnych okazjach Arki po kontrach, atakujący bez wytchnienia bałtykowcy mieli ich co najmniej 10. Kilkakroć niesamowicie kotłowało się pod bramką gości, piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki, a jedyny gol padł po rzucie rożnym. Podsumowując, football bloody hell. Za to emocje były high level. 

U-15, 1. liga woj.
Jaguar Gdańsk - BAŁTYK 5:1 (2:1); Kurzyński (karny)
BAŁTYK: M. Izdebski - J. Wyszomierski, S. Kaczmarek, Kułakowski, Jóskowski - Maliszewski, Kasprzak, Kurzyński, Pluta, Czukiewicz - Marcin Szulc
oraz S. Stanik - Stachowiak, Leśniak, Domański, Bożek 

2007, 1. liga woj.
Jaguar Gdańsk - BAŁTYK 3:2 (1:1); Gryglicki (23), Eski (43-karny)
BAŁTYK: Kondracki - Chromiński, Dajnowiec, M. Łoś, Ksionek - Różewski, O. Stanulewicz, Eski, Maćkiewicz, Pietruszka - Gryglicki
oraz Skrodzki, K. Lewandowski, Labudda, Pawłowski, Łuczak 

2008, 1. liga woj.
Sopocka AP - BAŁTYK 3:2 (2:1); Charamsa (17), M. Lupa (46-wolny)
BAŁTYK: Łakomski - Iwaszczuk, Bogdan, Pawlak, Frolików, Jarzębski, Charamsa, Marcel Szulc, Michał Szulc
oraz Miszke - Reszel, Adam Michalak, M. Lupa, Nowak, Kleszczyński, Woźniak

2009, liga D2 (gr.2)
SI Arka Gdynia - BAŁTYK 4:0 (3:0)
BAŁTYK: A. Drenda - Gazda, Tatrocki, Gruchała, Adrian Sęk, Mirowski, Hermaniuk, Dzikowski, Staniszewski
oraz Szpiller, Nowakowski, Adam Sęk 

2007, 2. liga woj.
BAŁTYK II - Gryf II Wejherowo 8:0 (4:0); Bednarczyk 4, Janiszewski 2, Kolenda, Rakowski
BAŁTYK II: Pyciński - Chromiński, Labudda, M. Galas, Dobrosielski, O. Stanulewicz, Kaczyński, Janiszewski, Kolenda, Pawłowski, Rakowski
---
23.08.2020 

Jesienny rozkład jazdy

Dziś obchodzą urodziny:

Tymoteusz BALA

Partnerzy

Bałtyk Gdynia
TransNauta
NO10
NO10
KOVO
Hevelius
CNC
Travel Comfort
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.