Trzy hat-tricki juniorów młodszych

Juniorzy starsi pauzowali, reszta drużyn rywalizowała, ale mamy trudny czas. Obowiązkowe kwarantanny, obawy o zdrowie coraz mocniej wpływają na kształt kadr i również wyniki.

U-17, 1. liga woj.
BAŁTYK - Radunia Stężyca 2:0 (1:0); G. Andrasz (42), Jeżyk (90)
BAŁTYK: I. Drenda - Strzelecki, Kołecki, Siekierski, Laga - Ciećwierz, Kaliszewski, K. Ponichtera - G. Andrasz, Zębrzuski, Klamrowski
oraz Pączek - Jeżyk, Karpiński, Żyndul, Sidniew, Gajda, P. Andrasz

Jak dotąd, najtrudniejsza w sezonie przeprawa dla biało-niebieskich. Beniaminek, prowadzony przez Dawida Klawikowskiego, swego czasu zawodnika Bałtyku, zmusił gdynian do pełnej koncentracji, a po nauczce w derbach z Arką, nasz zespół nie chce tracić więcej punktów. - Przez długi czas dominowała taktyczna gra - komentował Marek Marciniak. - Goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki na wysokości koła środkowego, u nas szwankował pressing i naprawdę chłopcy musieli dać z siebie dużo, aby przełamać rywala. W drugiej połowie i po kolejnych zmianach dodających nam świeżości, mieliśmy coraz więcej szans, ale rozstrzygający gol padł dopiero w doliczonym czasie po stałym fragmencie. Olek Gajda przytomnie zgrał piłkę do Kamila Jeżyka i z tego dużego napięcia przez cały mecz wzięła się ogromna radość.

U-17, 2. liga woj.
BAŁTYK II - Sopocka AP 11:0 (5:0); Szczygielski (5, 32, 36), Klawikowski (17, 51, 56), K. Galas (37, 72, 85, 90), Jarząb (87)
BAŁTYK II: Pączek (46 Leszczyński) - Sobczak (46 W. Łoś), M. Przygodzki, Padyjasek, S. Stanulewicz - Szczygielski (46 Daleki), Mitianec, K. Galas - Klawikowski, Jarząb, Dobbek (53 S. Kwiatkowski)

Drugi skład jun. mł. niezmiennie dostarcza atrakcji bramkowych, tym razem na szczęście bez udziału przeciwnika. Aron Szczygielski, który przybył do nas z Żelistrzewa, miał wejść na boisko z rezerwy, lecz mniej niż godzinę przed meczem wskoczył do "11" w miejsce Krystiana Ordzińskiego i po 5 minutach strzelił swojego pierwszego gola w barwach BG. Do 36 min zdążył skompletować hat-trick, co następnie powtórzyli dwaj jego koledzy z rocznika 2005. Ostatni raz Błażej Klawikowski cieszył się z bramki dla Bałtyku w maju 2016, po czym odszedł do GAP Dąbrowa. "Klawik" okupił występ bolesnymi skurczami i zszedł z boiska w 80 min. Mimo osłabienia gdynianie strzelili trzy kolejne bramki.

2006, 1. liga woj.
Pomezania Malbork - BAŁTYK 1:2 (1:2); Kurzyński (16-karny), Kułakowski (40)
BAŁTYK: S. Stanik - J. Wyszomierski, Kułakowski, S. Kaczmarek, Jóskowski, Domański, Kurzyński, Pluta, Czukiewicz, Bożek, Leśniak
oraz Sawirski, Stachowiak, Maliszewski, Folega

Trzecie z rzędu zwycięstwo ekipy U-15. - Bramki zdobyliśmy po stałych fragmentach, ale w obu przypadkach, i karny, i rożny były konsekwencją składnych akcji zaczętych podaniem bramkarza - cieszył się Artur Domeracki. - Mam wrażenie, że zasłużyliśmy na komplet punktów, tyle że w końcówce mogliśmy go stracić, gdyby nie świetne interwencje Szymona Stanika. Dalekie podania gospodarzy za linię obrony, a byli od nas mocniejsi fizycznie, jak zresztą większość rywali w lidze, sprawiały nam dużo kłopotów.

2006, 2. liga woj.
KTS-K Luzino - BAŁTYK II 10:0 (2:0)
BAŁTYK II: M. Izdebski - Stachowiak, Sawirski, Kovalenko, Albin - Malicki, Maliszewski, Pogletka - Kasprzak, Folega, Straszkiewicz
oraz Cepkow, Grota, Kruszczyński, Gmiński, Młodziński

Podejrzewamy, że drużyna Pawła Buzały, z którą rywalizowaliśmy o awans w poprzednim sezonie, mogłaby plasować się w połowie tabeli 1. ligi, jednak to nie zmienia faktu, że biało-niebiescy zasłużyli na szkolne jedynki. W tej kategorii wiekowej nie wypada oddawać pola. - Straciliśmy dwa gole w pierwszych pięciu minutach - opowiadał Karol Plutowski. - Do gwizdka na przerwę toczyliśmy równorzędny bój z nadzieją choćby na remis. Na to, co wydarzyło się po zmianie stron, nie ma usprawiedliwienia

2007, 1. liga woj.
BAŁTYK - Gedania 1:2 (1:1); Eski
BAŁTYK: Kondracki - Chromiński, Dajnowiec, M. Łoś - Różewski, Maćkiewicz, O. Stanulewicz, Ksionek - Gryglicki, Rakowski, Pietruszka

Gdynianie prowadzili po akcji Jana Różewskiego i strzale Ali Eskiego, mimo że przewaga była po stronie gdańszczan. Ogólnie mecz układał się na remis, jednak zabrakło piłkarskiego farta. - Traciliśmy gole w ostatniej akcji przed przerwą i w ostatniej minucie, i to po strzale może nawet z 25 m pod poprzeczkę - mówił Kamil Bieniaszewski. - Zespół dobrze zareagował, nie opuścił głów, rzucił się do ataku i, moim zdaniem, należał nam się rzut karny. Jest więc w nas złość, którą musimy przekuć w dobry wynik za tydzień.

2007, 2. liga woj.
BAŁTYK II - Jedynka II Reda 1:7 (0:5); Konyk
BAŁTYK II: Pyciński - Kolenda, Bala, Dobrosielski, Angowski - Kaczyński, Kudrycki, Orzeszek - M. Kwiatkowski, Konyk, Malanowski
oraz Makander - Michalak

2008, 1. liga woj.
Lechia Gdańsk - BAŁTYK 3:0 (1:0)
BAŁTYK: Łakomski - Iwaszczuk, Bogdan, Pawlak, Frolików, Michalak, M. Lupa, Jarzębski, Michał Szulc
oraz Kocoń, Reszel, Nowak

- Kolejny mecz na styku, w którym istniały szanse na zdobycie punktów - ocenił Robert Wera, który nie wątpi, że karta się odwróci. - W Gdańsku wystąpiliśmy osłabieni, ale mam nadzieję, że w następnej kolejce będziemy mocniejsi.

2008, 2. liga woj.
AS Pomorze - BAŁTYK II 20:0 (6:0)
BAŁTYK II: Miszke - Kocoń, Niesiołowski, Gorzejewski, Alan Wiese, Kleszczyński, Nowak, Sańko, Orzechowski
oraz Gubernat, M. Prokop, Bogucki

2009, liga D2
Jaguar Gdańsk - BAŁTYK 12:0 (4:0)
BAŁTYK: A. Drenda - Szpiller, Dolniak, Gruszka, Tatrocki, Gruchała, Adrian Sęk, Adam Sęk, Staniszewski
oraz Gazda, Nowakowski, Hermaniuk

2010, liga D2
BAŁTYK II - GTS Pruszcz Gd. 1:3 (1:2); Mieczkowski
BAŁTYK II: A. Drenda - Drywa, Tokarski, Lewicki, Wittbrodt, Lasocki, Krefta, Żółtowski, Mieczkowski
oraz Tatrocki, Staniszewski, Alex Wiese, Pomierski

2011, turniej E2
BAŁTYK -
AP KP Gdynia 0:1, Nowa AP Gdynia 0:2, Sztorm II Kosakowo 0:0, Sztorm 1:6 (Bryndza)

BAŁTYK: Alex Wiese, Walęcki, Gałek, Witzon, Nocuń, Skolik, Skrzypkowski, Strękowski, Bryndza, Stemski, Kreft