Niedziela ciężko doświadczyła biało-niebieskich. Porażka porażce nierówna.

LM U-19
BAŁTYK AP - Warta Poznań 0:6 (0:3)
BAŁTYK AP: Dalecki - Jaryczewski, Drozdowicz, Formella, Sokalski (78 Święciński), Raszeja (75 Gębski), Dusza (63 Szczot), Kiełbicki (46 B. Lupa), Reszka (78 Rosiński), Mróz (72 Sztorch), Ćwikła (46 Gumieniczuk)

Goście z Poznania są coraz bliżej awansu do CLJ i swoją grą na NSR potwierdzili wysokie aspiracje. Nasz zespół przystępował do konfrontacji z liderem po serii pięciu meczów bez porażki (3-2-0, bramki 14-4), więc po cichu liczyliśmy na niespodziankę. Ale się nie dało. Wysoki i sprawnie zakładany pressing, szukanie przestrzeni, unikanie wożenia się z piłką, wreszcie i przede wszystkim tempo. "Zieloni" byli poza naszym zasięgiem. Przegraliśmy, ale w zamian obejrzeliśmy dobry futbol. Zaczęliśmy zagrażać bramce Warty dopiero od stanu 0:6 (63 min) i trzeba zauważyć, że sporo ożywienia wnieśli zawodnicy rezerwowi.

1. liga woj. U-17
Gedania - BAŁTYK AP 3:0 (2:0)
BAŁTYK AP: I. Drenda - Strzelecki, Siekierski, Laga, Ciećwierz, Kaliszewski, Witman, J. Grota, Klamrowski, Wiśniewski, Zębrzuski
oraz Pączek - Jeżyk, Kołecki, Siłkowski, K. Ponichtera, Sierzputowski, Żyndul

Przez ponad osiem miesięcy biało-niebiescy byli niepokonani, aż mechanizm zaciął się pod koniec maja. Efektem trzy kolejne porażki. Na głównym boisku Gedanii biało-niebiescy dali się zaskoczyć już w 1 min. Napastnik gospodarzy ograł dwóch naszych obrońców i strzelił obok Igora Drendy. Druga bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (28), trzecia - z rzutu karnego podyktowanego za faul Mateusza Sierzputowskiego (90+2).

1. liga woj. U-15
BAŁTYK AP - SI Arka Gdynia 3:7 (1:1); Zapaśnik (wolny), Kułakowski, Czukiewicz
BAŁTYK AP: M. Izdebski - Pluta, S. Kaczmarek, Kasprzak, Jóskowski, Kułakowski, Kurzyński, Pietruszka, Marcin Szulc, Zapaśnik, Czukiewicz
oraz S. Stanik - Stachowiak, Domański, Oliwier Hewelt, Maliszewski

Arkowcy objęli prowadzenie w 3 min po strzale z ok. 20 m, Oskar Zapaśnik wyrównał w 38 min dośrodkowując z rzutu wolnego. Gdy drużyny schodziły na przerwę, mieliśmy wrażenie, że Bałtyk powalczy o pełną pulę, ponieważ okazji bramkowych nie brakowało, a i na początku 2. połowy mieliśmy kolejną. Szkopuł w tym, że 9 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony było 1:4 (3 gole gości w ciągu 4 minut). Następny trójpak przyjęliśmy między 65 a 69 min. Było już 1:7. Nieskuteczność to jedno, ale postawa biało-niebieskich w grze obronnej to drugie i dość wstydliwe. Wierzymy jednak, że takie lekcje są najlepszą nauką.

1. liga woj. U-14 (grupa mistrzowska)
AP GKS Kowale - BAŁTYK AP 4:0 (3:0)
BAŁTYK AP: Kondracki - Dajnowiec, M. Galas, Markowski, Ksionek - O. Stanulewicz, M. Łoś, Maćkiewicz - Pawłowski, Bednarczyk, K. Lewandowski
oraz Eski, Kaczyński, Chromiński

- Nie graliśmy dotąd na tak złym boisku - komentował porażkę Karol Plutowski. - Nie potrafiliśmy dostosować się do warunków i polegliśmy. Dwa pierwsze gole straciliśmy w odstępie 60 sekund, kolejny po dwóch minutach, co zamknęło mecz.
Zespół z Kowal zrównał się z nami punktami, więc rocznik 2007 czeka korespondencyjna rywalizacja o ósme miejsce na mecie sezonu.

2. liga woj. U-14 (grupa 1)
BAŁTYK AP II - Kaszuby Połchowo 2:0 (2:0); Wolny, samobój
BAŁTYK AP II: Makander - Kudrycki, Dobrosielski, Skrodzki, Angowski - Kaczyński, Wolny, Łuczak - Kolenda, K. Lewandowski, D. Piórkowski
oraz Matyka, Cholewiński, Bala, Janiszewski

1. liga woj. U-13
BAŁTYK AP - Wierzyca Pelplin 1:2 (0:1); Charamsa
BAŁTYK AP: Łakomski - Jarzębski, Iwaszczuk, Bogdan, Frolików, Reszel, Różewski, Michał Szulc, Marcel Szulc
oraz Miszke - Charamsa, M. Lupa

Kolejny mecz teamu 2008 na styku z wyżej notowanym przeciwnikiem. Seria sześciu porażek (w tym cztery różnicą jednej bramki i dwie różnicą dwóch) praktycznie pozbawia gdynian szans na utrzymanie, ale mamy jeszcze pięć meczów (!) i wciąż sporo do wygrania.