2:0 to niebezpieczny wynik

Juniorzy starsi szlifują grę w dziesięciu. "Dwójka" U-17 od 2:0 do 2:3 w sześć minut. Koniec zwycięskiej passy R.2008. Stolem Gniewino ponownie lepszy w meczu 13-latków.

Wysoka wygrana zespołu U-19, mimo że od 17 min grał w osłabieniu po wykluczeniu Aleksandra Swajdy (złapał rywala za koszulkę, gdy ten wybiegał na czystą pozycję). Aż pięć z ostatnich sześciu goli (w dwóch spotkaniach) podopieczni Jakuba Izdebskiego strzelili grając w dziesięciu. Cieszą trzy trafienia juniorów młodszych (pięciu w wyjściowym składzie) i kolejny świetny występ Kacpra Galasa, który miał udział przy każdej bramce.
Lepszy okres przeżywa także ekipa U-17 (trzeci mecz bez porażki), aczkolwiek na boisku beniaminka z Malborka jedynie zremisowała. Biało-niebiescy wyszli od stanu 0:1 do 2:1, Pomezania wyrównała w 75 min i trochę napędziła nam strachu w końcówce. Maciej Łoś po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w starszej kategorii. - Mamy kłopot z tym, że zbyt długo adaptujemy się do naturalnej nawierzchni, a jest tym trudniej, im gorszy jest jej stan. Boisko w Malborku było fatalne - ocenił Damian Bedynek.
Wyżej, bo 2:0, prowadziła w Leźnie druga drużyna juniorów młodszych, jednak "jedenastka" podyktowana dla Sportingu w 80 min odmieniła przebieg wydarzeń. Liderzy 2. ligi strzelili trzy gole w ciągu 6 minut, dwa następne padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

Wygranej z Jedynką Reda w lidze woj. doczekał się wreszcie R.2007 (wcześniej dwa remisy). Gdynianie prowadzili 2:0 i 3:1, ale gol kontaktowy z rzutu karnego w 86 min sprawił, że końcówka była nerwowa. - Zupełnie niepotrzebnie, bo z przebiegu gry byliśmy lepsi - komentował Artur Domeracki. - Dały o sobie znać okoliczności z ostatniego wyjazdu, gdy wygrana uciekła nam w doliczonym czasie. Naprawdę dobra pierwsza połowa i znowu słabsza postawa po przerwie. Musimy to poprawić.

W rywalizacji beniaminków ligi U-15 lepszy okazał się DSPN Kwidzyn. Podopieczni Macieja Filipa stracili dziś cztery bramki, czyli tyle, ile w dotychczasowych sześciu kolejkach. W drugiej połowie gonili od stanu 1:4 do 3:4, lecz zabrakło czasu i dobrej dyspozycji. - Nasza gra była rozczarowująca, grząskie boisko bardzo wymagające, popełnialiśmy błędy, które gospodarze skrzętnie wykorzystali - podsumował trener.
Po raz kolejny R.2009 musiał uznać wyższość faworyta rozgrywek, Stolemu Gniewino (tym razem w grupie 1). To był mecz na szczycie i poniekąd jego stawka była bardzo wysoka, bo wynik może być decydujący dla bezpośredniego awansu. Mimo porażki 2:4 trener Szymon Szczechowski był zadowolony z drużyny, która musiała radzić sobie bez trzech istotnych ogniw (A. Drenda, C. Sawosz i Michalak). - Mam wrażenie, że kadrowo Stolem był jeszcze mocniejszy niż w Gdyni, a my zaprezentowaliśmy się lepiej niż miesiąc temu. Do przerwy przegrywaliśmy po bramce, którą podarowaliśmy gospodarzom (podanie bramkarza do napastnika rywali - przyp.red.), w drugiej połowie Stolem zaskoczył nas po wyrzucie z autu, po rzucie rożnym i potem jeszcze raz po kornerze, przy czym najpierw udało nam się wybić piłkę. Pod tym względem nie mieliśmy szans, jesteśmy niżsi i słabsi fizycznie. Przy stanie 2:4 Wiktor Gazda dwukrotnie trafiał do siatki, ale sędzia tyleż razy sygnalizował ofsajd, naszym zdaniem, niesłusznie, więc są w nas i gorycz, i złość, i też nadzieja, że wiosną osiągniemy lepszy rezultat.

1. liga U-19
BAŁTYK AP - Beniaminek Starogard Gd. 4:1 (2:1); Czukiewicz (15), K. Galas (45), Marcin Szulc (56, 59)
BAŁTYK AP: Pączek - S. Stanulewicz, P. Piotrowski, Swajda - K. Galas, Kurzyński, Laga, Kaliszewski, Jóskowski - Zapaśnik, Czukiewicz
+ Parol - Koriat, W. Łoś, Gajda, Klawikowski, Marcin Szulc, Olejczyk

1. liga U-17
Pomezania Malbork - BAŁTYK AP 2:2 (1:1); Czarnecki, M. Łoś
BAŁTYK AP: M. Izdebski - Maliszewski, Kownacki, Wyszomierski, Chyliński - Zadruszewski, M. Łoś, Leśniak - Eski, Czarnecki, Stachowiak
+ S. Stanik - S. Kaczmarek, Pluta, Adamczak, Hinc, M. Galas

2. liga U-17
Sporting Leźno - BAŁTYK AP II 3:2 (0:0); M. Otachel (51), Niklas (76)
BAŁTYK AP II: Kondracki - Bala, Sawirski, Klonowski, Kovalenko, Albin, Niklas, Kaczyński, Domaszk, Domański, Hewelt
+ Cholewiński - Malicki, Markowski, Pek, K. Okarmus, M. Otachel, Kudrycki

1. liga U-16
BAŁTYK AP - Jedynka Reda 3:2 (2:0); Gryglicki (6, 78), Maćkiewicz (39)
BAŁTYK AP: Polaszek - M. Galas, Lament, Watkowski, Werner, O. Stanulewicz, Łuczak, Maćkiewicz, Różański, Pietruszka, Gryglicki
+ Kondracki - Różewski, Rozmarynowski, Chromiński, Szteler

2. liga U-16 (grupa 1)
BAŁTYK AP II - AP KP Gdynia 4:2 (3:1); Lewandowski (32, 37), Szteler (41), Różewski (50-karny)
BAŁTYK AP II: Hermann - Chromiński, Dajnowiec, Cichoń, Lupa - Różewski, Bogdan, Lewandowski - Szteler, Labudda, L. Pietrzyk
+ Jankowski, Jaźwiński, Charamsa, W. Pietrzyk

1. liga U-15
DSPN Kwidzyn - BAŁTYK AP 4:3 (1:0); Telszewski (45), Kunikowski (70), Daleki (75)
BAŁTYK AP: Łakomski - Bieszke, Telszewski, E. Bebej, Frolików, P. Stasiak, Wajda, Godlewski, Minga, Domagała, Michał Szulc
+ Zawadzki, Kunikowski, Daleki, Lipiński

2. liga U-14 (grupa 1)
Stolem Gniewino - BAŁTYK AP 4:2 (1:0); Karbowiak (46), Gruchała (56)
BAŁTYK AP: Ł. Piotrowski - Kornath, Król, Jagiełło, Solomko - Sierakowski, Gruchała, Adrian Sęk - Gazda, Gruszka, Murawski
+ Karbowiak, P. Nowakowski, M. Bebej, Kaszubowski

2. liga U-14 (grupa 2)
BAŁTYK AP II - Stoczniowiec Gdańsk 4:0 (2:0); Gruchała (3), Adam Sęk (38), Gazda (69, 77-karny)
BAŁTYK AP II: Ł. Piotrowski - P. Nowakowski, Kurłowicz, Pieronek, Solomko - Tatrocki, Gruchała, Kaszubowski - Gazda, Staniszewski, Adam Sęk
+ S. Nowak, Dolata, Staluszka, Kleszczyński, Dzikowski, Hermaniuk

2. liga U-13 (grupa 2)
Ex-Siedlce Gdańsk - BAŁTYK AP 3:5 (0:2); Lasocki, Mieczkowski, Wittbrodt, Zamorski, Gołębiewski
BAŁTYK AP: Góralski - Zamorski, Mieczkowski, Dziurdziewicz, Horała, Wittbrodt, Lasocki, Gołębiewski, Żółtowski